Jaki depilator laserowy wybrać?

Postanowiłaś zainwestować w siebie i sprawić sobie nowoczesny depilator? Nie masz pojęcia co wybrać? Proponuję Ci depilator laserowy IPL – sprzęt, dzięki któremu będziesz mogła przeprowadzić profesjonalną depilację w zaciszu własnego domu. W tym artykule powiem Ci jaki depilator laserowy będzie dla Ciebie najlepszy, jakie ma opinie oraz ile średnio kosztuje. Dowiesz się z niego wszystkiego, co powinnaś wiedzieć przed zakupem. Zapraszam do czytania!

Oświecenie, czyli mechanizm działania

Domowy depilator laserowy działa w oparciu o technologię IPL – intensywnie pulsującego światła. Przenika ono przez skórę do cebulek włosów, a następnie niszczy je. W wyniku tego po jakimś czasie włosy same wypadają. Działa to na tej samej zasadzie co laser, tylko słabiej. Jest od niego dużo bezpieczniejszy, bowiem nie wywołuje podrażnień i może być stosowany nawet przez osoby ze skórą wrażliwą i naczynkową.

Zabieg depilatorem laserowym (a właściwie – fotodepilatorem IPL) jest nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny. Jak wskazują opinie pań, bardzo wrażliwe użytkowniczki odczuwają podczas niego jedynie lekki dyskomfort porównywalny z uczuciem swędzenia. Laserowe usuwanie włosów depilatorem IPL należy powtórzyć kilkanaście razy – po serii zabiegów włoski powinny przestać odrastać. Czasem tak się nie dzieje, jednak nowe włoski odrastają słabsze i częściej wypadają.

 

Ranking najpopularniejszych depilatorów laserowych 2017: TOP 8

 

Domowy depilator laserowy: cena i marki

Depilator laserowy do użytku domowego jest stosunkowo nowym produktem, dostępnym na rynku od niedawna. Nie powinien dziwić więc fakt, że cena jaką przyjdzie nam za niego zapłacić, może na początku wydawać się nam nieco wysoka. Dobry depilator laserowy  to wydatek rzędu od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych za modele z górnej półki. Wyjściowa cena fotodepilatora to wypadkowa wielu czynników, takich jak min. rok produkcji, jakość lampy, design, ilość funkcji i oczywiście – producent. Modele znanych marek, takich jak Philips czy Remington są znacznie droższe od pozostałych.

Zatem jaki depilator laserowy będzie dla Ciebie najlepszy? Przede wszystkim poszukaj urządzenia, którego producent jest nie tyle znany, co oferuje długi okres gwarancji, korzystne warunki serwisowe i uczciwą politykę reklamacyjną. Wiadomo wtedy, że oferuje sprzęt wysokiej jakości. Zbyt niska cena również powinna wzbudzić Twoje wątpliwości.

Serce depilatora, czyli lampa

Lampa emitująca światło to najważniejszy element budowy depilatora laserowego. Z tego względu to właśnie na jej parametry powinnaś zwrócić szczególną uwagę. Na początek przyjrzyj się powierzchni naświetlania. Mniejsza oznacza konieczność oddania większej ilości strzałów, a tym samym dłuższy czas depilacji – analogicznie, większa pozwala na szybsze ukończenie zabiegu.

Kolejną rzeczą, która powinna Cię zainteresować jest żywotność lampy, którą można ocenić po ilości emitowanych impulsów. Jeśli zamierzasz depilować wiele partii ciała,  wybierz model o większej maksymalnej ilości strzałów. Może się bowiem okazać, że w wyniku częstych i długich zabiegów lampa w Twoim depilatorze wypali się i będziesz musiała ją wymienić na nową.

Funkcje i design

Zapewne zdążyłaś już zauważyć, że depilatory laserowe IPL mają różne dodatkowe funkcje i nie wiesz, które z nich są przydatne, a które zupełnie zbędne. Otóż dosyć istotna jest regulacja mocy światła. Przyda Ci się szczególnie gdy planujesz depilować urządzeniem odmiennie unerwione partie ciała. Komfortowe, laserowe usuwanie włosów powinno uwzględniać też kolor Twojej skóry. Dlatego ciekawą funkcją jest automatyczna detekcja karnacji, zarezerwowana dla droższych modeli i osób ciemnoskórych lub skarżących się na przebarwienia. Jeżeli uważasz się za wrażliwca i obawiasz się dyskomfortu podczas depilacji, najlepszy będzie model z funkcją chłodzenia.

Dobry depilator powinien być przede wszystkiem wygodny w użytkowaniu. Dowiedz się także, jaka jest długość jego kabla – zbyt krótki może bardzo utrudnić Ci depilację!

Zanim kupisz, sprawdź opinie

Czy depilator laserowy usunie włosy skutecznie, wygodnie i tak komfortowo jak to podają producenci? Czy wart jest swojej ceny, w porównaniu np. do starej i sprawdzonej maszynki jednorazowej? Moim zdaniem – zdecydowanie tak. Opinie kobiet, które miały już okazję ich próbować są czasami podzielone, aczkolwiek musisz brać pod uwagę, że jedno urządzenie drugiemu nie równe i powinnaś sprawdzać opinie dotyczące konkretnego, wybranego już przez siebie wstępnie depilatora.

Negatywne komentarze dotyczą niestety najczęściej tych tańszych modeli. Dlatego jeśli chcesz być w pełni zadowolona, nie powinnaś wybierać rozwiązań skrajnie najtańszych. Wśród użytkowniczek, dużą popularnością cieszą się np. depilatory marek Philips (seria lumea), Remington czy Babyliss.

 

 

Wybierz najlepszy depilator dla siebie

Rozważając wszystkie za i przeciw jaki depilator laserowy wybrać i kupić, przyjrzyj się przede wszystkim parametrom jego lampy – szczególnie powierzchni i żywotności, oraz ofercie gwarancyjno-serwisowej producenta. Dobierz sobie taki depilator, którego funkcje zagwarantują Ci bezpieczną depilację i skup się na tym, aby design urządzenia nie utrudniał zabiegu. Dzięki temu laserowe usuwanie włosów w warunkach domowych będzie efektywniejsze, przyjemniejsze i dokładniejsze!